تور علمی-صنعتی مدیریت نوآوری بازار محور

 

ویژه فعالان اقتصادی، کارآفرینان، مدیران دولتی و نهادهای عمومی غیر دولتی

 

مقدمه:

نوآوری به عنوان یکی از ارکان اصلی پایداری، رشد و ارتقاء رقابت پذیری هر سازمان و یا بنگاه اقتصادی به شمار می رود. از آنجایی که نوآوری عملی پیچیده، نیازمند به سرمایه گذاری و همراه با ریسک است، انتخاب راهبرد نوآوری، پیاده سازی و نظارت بر آن از اهمیت بسیار بالای برخوردار است. علاوه بر این، در نظر گرفتن نیاز بازار به عنوان یکی مهمترین عوامل تضمین کننده موفقیت در پروژه های نوآوری است.

این برنامه در نظر دارد تا با تلفیق آموزش و تمرین روش های موثر در طراحی و مدیریت پروژه های نوآوری و آموزش از طریق مشاهده و بازدید از شرکت های نوآور آلمان این فرصت را برای مدیران سازمان ها وبنگاه های مختلف فراهم کند تا دانش و مهارت های خود را در زمینه انتخاب، اجرا و مدیریت پروژه های نوآوری را افزایش داده و با روشهای نوینی که سازمان های موفق آلمانی برای نوآوری استفاده می کنند آشنا شده و آن ها را متناسب با شرایط سازمان متبوع خود به کار برند.

مخاطبین برنامه:

طراحی این برنامه به نحوی انجام گرفته که می تواند طیف وسیعی از مخاطبین را از مدیران سطوح مختلف شرکت های تولیدی، خدماتی، سازمان های دولتی و نهادهای عمومی غیر دولتی، کار آفرینان  بخش خصوصی و مشاورین کسب و کار را شامل گردد.

 

هدف برنامه:

تورهای علمی صنعتی در واقع برنامه های مکملی برای آموزش به شمار می روند، زیرا در عمل ارزیابی دقیقی از آخرین یافته ها و تجارب بین المللی در موضوع مشخص شده به دست می دهند. هدف این برنامه به طور خاص ارائه ابزارهایی به منظور آموزش تدوین راهبرد نوآوری، ارزیابی فرهنگ نوآوری و مدیریت نوآوری (ایده پردازی، انتخاب ایده و پیاده سازی ایده) است به نحوی که شرکت کنندگان بتوانند این مفاهیم و ابزارها را در راستای مدیریت موثرتر نوآوری در بنگاه ها و سازمان های متبوع خود به کار گیرند.

 

 

ویژگی های برجسته برنامه (چرا آلمان؟)

 

آلمان چهارمین قدرت اقتصادی جهان است  و برای کیفیت تولیدات خود دارای شهرت جهانی است. حال سوال اینجاست که آلمانی ها با چه راهکارهایی توانسته اند به این جایگاه دست یابند و چگونه می توان از تجارب آن ها در این زمینه بهره برد؟ از ویژگی های برجسته این برنامه می توان به استفاده از اساتید مجرب بین المللی و حضور در کارگاه آموزشی دانشگاه لایبزیک به عنوان یکی از دانشگاه های پرسابقه و پیشرو اروپا و همچنین ایجاد امکان یادگیری عینی از بهترین و نوآور ترین شرکت های آلمانی حین مشاهده و بازدید آموزشی است و به این منظور برنامه به گونه ایی سازماندهی شده تا بازدید های جداگانه از شرکت هایBMW و PORSCHE با حضور کارشناسان مجرب انجام پذیرد. در این بازدیدها شرکت کنندگان با روشهای نوین بهینه سازی در تولید نیز آشنا می شوند (در طول زمان بازدیدها خدمات ترجمه همزمان ارائه می شود).

 

انتظار می رود شرکت کنندگان در پایان برنامه پاسخ دقیقی برای این سوال ها یافته و قادر شوند تا یافته های خود را در سازمان متبوع خود پیاده سازی نمایند.

 

 

برگزار کنندگان:                 

 این برنامه با مشارکت دانشگاه لایپزیک آلمان  و موسسه مشاوره ای CONOSCOPE GMBH برگزار می شود. دانشگاه لایپزیک آلمان از قدیمی ترین و سر شناس ترین دانشگاه های آلمان است و CONSOCOPE    نیز به عنوان مجموعه ای پیشرو  سوابق درخشانی در طراحی و اجرای برنامه های آموزشی تخصصی در کشورهای اروپای غربی، آسیایی و آمریکای لاتین دارد.

 

گواهینامه:

به شرکت کنندگان در برنامه گواهینامه دانشگاه لایبزیک به زبان انگلیسی و همچنین گواهینامه فارسی موسسه آموزشی فرهنگ اعطاء خواهد شد.

 

      

محتوای برنامه:

این برنامه مجموعه ای از بازدید ها، سخنرانی ها و کارگاه های کاربردی و عملی حول محور نیازها و اولویت های بازار است. موضوعاتی که در برنامه ارائه خواهند شد عبارت است از:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

هزینه برنامه:

متعاقبا اعلام می گردد.

این هزینه شامل:

 1. مشاوره وکمک درخصوص آماده سازی مدارک لازم جهت دریافت روادید شنگن و تور داخل سفارت؛
 2. بیمه مسافرتی؛
 3. بلیط رفت و برگشت هواپیما؛
 4. برنامه ریزی و انجام ترانسفرهای فرودگاهی و بین شهری؛
 5. اقامت درهتل پنج ستاره ویا چهار ستاره تاپ  برای طول مدت اجرای برنامه به تعداد .... شب؛
 6. حضور در کارگاه های آموزشی دانشگاه لایبزیک با حضور اساتید مجرب و با سابقه درسطح بین المللی؛
 7. تهیه وارائه کلیه جزوات و کتب مورد نیاز برنامه؛
 8. حضور راهنما و مترجم مجرب فارسی زبان در تمام کلاس های آموزشی  وکلیه برنامه های بازدید تا پایان برنامه؛
 9. ارائه گواهینامه به زبان های فارسی و انگلیسی به فراگیرانی که برنامه را با موفقیت به پایان رسانده باشند؛
 10. بازدید از شرکت هایBMW و PORSCHE؛
 11. پذیرایی میان وعده در خلال کارگاه های آموزشی وهمچنین پنج وعده صبحانه، نهار و شام در تمام طول اقامت؛
 12. برنامه ریزی و انجام گشت های شهری؛
 13. مالیات بر ارزش افزوده کشور آلمان.

 

ما به اثربخشی این برنامه باور داریم و مایه افتخارمان است که در این تور علمی-صنعتی همراه شما باشیم.